Atatürk Kent Ormanı Açıldı

Ekrem İmamoğlu açılışta konuştu.
Ekrem İmamoğlu açılışta konuştu.

Atatürk Kent Ormanı Açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk’ün hayatını kaybedişinin 82. yıl dönümünde Sarıyer’deki Atatürk Kent Ormanı’nın açılışını gerçekleştirdi.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda halka açılan ormanın tüm etapları 10 Kasım’da tamamlanarak hizmete alındı.

Açılış törenine Ekrem İmamoğlu ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin üst düzey yönetimi, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katılım gösterdi.

Açılış öncesinde yeni açılan orman ile ilgili brifing alan İmamoğlu, Cumhuriyet devrimleri ile Kurtuluş Savaşı kahramanlarını tasvir eden heykelleri inceledi.

Ekrem İmamoğlu, COVID19 pandemisi nedeniyle coşkulu kutlamalar, açılışlar yapamadıklarını ifade etti. Ayrıca daha önce açılışı yapılan Kemerburgaz Kent Ormanı ile birlikte yaklaşık 5 milyon metrekarenin üzerinde bir yeşil alanın İstanbul’a kazandırılmış olduğunu vurguladı.

İmamoğlu, Atatürk Kent Ormanı’nın iki tarafından metro duraklarının bulunduğunu hatırlatarak metrolar ile İstanbulluların bu ormana kolaylıkla ulaşabileceğini ekleyerek hizmetlere vurgu yaptı.

Buradaki açılış töreni, İmamoğlu ve gençlerin orman içinde gerçekleştirdiği Atatürk’e saygı ve anma yürüyüşü ile sona erdi.

Daha fazla haber için tıklayınız.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*