Aşılama Programında İkinci Aşama Başladı

Aşılama Programında İkinci Aşama Başladı
Aşılama Programında İkinci Aşama Başladı

Aşılama Programında İkinci Aşama Başladı

Aşılama programının birinci aşamasının ikinci adımı başladı. Huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlarla onların bakımından sorumlu kişiler aşılanmaya başlandı. Ayrıca 90 yaş üzeri vatandaşların aşılanması da evlerinde gerçekleştiriliyor.

“COVID-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi”ne göre birinci aşamada yer alan sağlık çalışanlarının aşılanmasına devam ediliyor.

90 yaş ve üzeri aşılama kapsamında Türkiye genelinde 198 bin kişi bulunuyor. Son 6 ayda Covid-19 geçirenlere ise aşı uygulanmayacak.

Ülke genelinde bu yaş grubuna evde yapılacak aşılama çalışmalarının kısa sürede tamamlanması hedefleniyor. Aşılama, Koronavirüs Bilim Kurulu’nun oluşturduğu takvim doğrultusunda devam edecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerin sağlık müdürleriyle aşılama takvimi ve stratejisine ilişkin video konferans yöntemiyle görüştü. Bakan Koca, tüm illerde huzurevi ve bakımevlerinde aşılamanın hızlı bir şekilde yürütülmesi gerektiğini belirtti. Hafta sonuna kadar huzurevi ve bakımevlerinde yaşayanların aşılanmasının tamamlanmasına gayret edelim mesajını verdi.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*