AÖF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

AÖF logosu - Milliyet - AÖF Kayıt Yenileme
AÖF logosu - Milliyet - AÖF Kayıt Yenileme

AÖF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

AÖF Kayıt yenileme işlemleri için ders seçimi ve kayıt yenileme bedeli ödenmesi gerekmekte. Ders seçimi olmadan, bankada ödeme bilgisi görünmeyecektir. 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçimi yapılmalıdır.

Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresine girildikten sonra Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

Kaydı yenilenen öğrenciler, kayıt yenileme tarihlerinin içinde, ödeme yaptıkları dönem öğretim gideri tutarının altında olmamak şartıyla seçtiği dersi silip yerine başka bir ders seçebilir veya yeni ders ekleyebilir.

AÖF Para Yatırma İşlemleri / AÖF Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

AÖF para yatırma  için internet bankacılığı ya da ATM kullanılabilir. ATM’den para yatırmak için Ziraat Bankası ATM’lerinden ödeme işlemleri adımını seçmeniz gerekiyor.

Ödeme işlemlerinin ardından Eğitim/Sınav ödemeleri – Üniversite ödemeleri – Anlaşmalı Üniversite ödemeleri adımlarını izleyerek çıkan ekrana ödeme yapacağınız üniversitenin il plaka kodunu girmelisiniz.

Çıkan ekranda Anadolu Üniversitesi – Açık Öğretim adımlarını izleyerek T.C. kimlik numarası veya öğrenci numarasını giriyorsunuz.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

Diğer yazılara dönmek için tıklayınız.

Zaman Aralığı

AÖF kayıt yenileme işlemi bugün başladı. Açık öğretim Fakültesi, üniversiteye gitme fırsatı olmayan veya dışarıdan okumak isteyenler için uzaktan eğitim sağlıyor.

AÖF kayıt yenileme işlemi ise 16 Ekim Cuma günü sona erecek.

Tekrar hatırlatacak olursak,

AÖF kayıt yenileme işlemleri gerçekleştirirken aşağıdaki adımların sırayla uygulanması gerekiyor.

1. Dersleri seç.
2. Ücreti öde.
3. Otomasyondan kaydını kontrol et
4. Ders kitapların e-Kampüs’te

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*