Altın Fiyatları Yükselecek Mi? 3 Uzman Yorumu

Altın Fiyatları Yükselecek Mi?
Altın Fiyatları Yükselecek Mi?

ABD’de yaşanan problemler ve corona virüs sebebiyle dünyada yaşanan ekonomik belirsizlik sebebiyle altın fiyatları üzerindeki merak devam ediyor.

İşte altın fiyatları konusunda 3 ayrı uzman firmadan 3 yorum;

Gedik Yatırım

Dün akşam, Biden’ın teşvik paketine dair açıklamaları ve Powell’ın düşük faiz ortamının bir süre daha devam edeceğini vurgulamasının ardından ons altındaki temkinli seyir sürüyor. Dolar endeksindeki sınırlı yükselişte, ons altının yukarı yönlü hızını şimdilik törpülüyor.

Dolar/TL kuru 7,35-7,42 TL aralığında ve spot piyasada gram altın hafif alıcılı işlem görüyor. Günün geri kalanında, ABD’den açıklanacak veriler bulunuyor. Vadeli kontratta gram altın için 450,31 TL ve 451,88 TL direnç noktaları, 448,69 TL ve 447 TL destek noktaları olarak takip edilebilir.

Ziraat FX

Fed Başkanı Powell, güvercin bir tutum sergileyerek varlık alımlarından çıkışı tartışmak için doğru zaman olmadığını ifade ederken, Biden’in açıkladığı yeni koronavirüs paketinin ardından bugün kar realizasyonları niteliğinde hareketler gözleniyor. Halihazırda 1.842 seviyesinden geçen 200 günlük ortalamasının üzerinde tutunmaya çalışan değerli maden ise hafif alıcılı.

Ancak, alımların güçlü olmaması ve Dolar’daki dirençli görüntü nedeniyle Ons Altın’da yükselişler sınırlı kalabilir. Sıralı dirençler 1.863 ve 1.875 seviyelerinde. Diğer yandan, 1.842 desteğinin altına yaşanabilecek bir sarkmada 1.829 ve 1.817 sıralı destekler olarak izlenebilir.

Ikon Menkul Değerler

Ons Altın hafta başından bu yana 1865-1816 bandı arasında kararsız bir seyir izlemekte. Değerli madende aşağıda mavi trend çizgisi ve 1816 desteğinin kırılması halinde 1787 ve 1764 teknik seviyeleri gündeme gelebilir. Diğer yandan yukarıda 1865 seviyesinin üstüne olası hareketlerde ise siyah alçalan trend çizgisi sonraki direnç bölgesi olarak ön plana çıkmakta.

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*