Aliyev Fransa’yı Bombardımana Tuttu

Aliyev'den Fransa Açıklaması
Aliyev'den Fransa Açıklaması

Aliyev Fransa’yı Bombardımana Tuttu

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan’ı destekleyen Fransa’ya yüklenerek, ”Onlardan hoşlanıyorsanız, savaş sırasında demiştim, Marsilya şehrini verin, adını değiştirin, orada ikinci bir devlet kurun dedim.” ifadesini kullandı.

Azerbaycan ordusunun işgalci Ermenistan’a karşı kazandığı mutlak galibiyetin ardından uluslararası çapta açıklamalar gelmeye devam ediyor. Aliyev’in açıklamasının tam metni şu şekilde

”Bu savaş bizim şanlı zaferimizdir. Gururluyuz. Bizim görevimiz Ermeni faşizminin bir daha bu bölgede yükselmesini önlemektır.  

Fransız parlamentosunun bizim meselemizle ne ilgisi var? Fransa kaç yıldır Minsk Grubu’nun eşbaşkanlığını yapıyorsun? Elinizi taşın altına koydunuz mu? Bir sorunu çözmek için pratik bir adım attınız mı?

Şimdi sorun çözüldükten sonra neler olduğuna bakın. Fransız Senatosu, Dağlık Karabağ’ı tanıyan bir kararı kabul etti.

”ONLARDAN HOŞLANIYORSANIZ MARSİLYA’YI VERİN”

Onlardan hoşlanıyorsanız, savaş sırasında demiştim, Marsilya şehrini verin, adını değiştirin, orada ikinci bir devlet kurun dedim. Ama bizim işimize kimse karışamaz.

‘Dağlık Karabağ sorunu’ teriminin bittiğini bir kez daha söylemek istiyorum. Bu terimin dillerde olmasını tavsiye etmiyorum. Ancak tarih söz konusu olduğunda, terim elbette kullanılabilir.”

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*