Alaattin Çakıcı’dan Tehdit Mektubu

Alaattin Çakıcı'nın Mektubuna Tepki Yağdı
Alaattin Çakıcı'nın Mektubuna Tepki Yağdı

Geçtiğimiz aylarda hapishaneden tahliye olan Örgüt Lideri Alaattin Çakıcı’dan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na tehdit içerikli bir mektup geldi. Çakıcı, Kılıçdaroğlu hakkında yazdığı mektupta, ‘gafil muhbir,’onur yoksunu’, ‘dürzü’, ‘vatan hainlerine köpeklik yapıyorsun’ dedi.

Alaattin Çakıcı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi hakkında üstü kapalı olarak ‘mafya’ tabirini kullandığını belirterek “Ulan dürzü, karı mı sattım, devletin hazinesini mi parselledim, eroin kaçakçılığı mı yaptım? Saydığım kriterlerden bir tane kamuoyuna deşifre et özür dilerim, koyamazsan seni fasulye çubuğu ile tanıştırırım” dedi.

Alaattin Çakıcı’nın Tehdit Mektubu

Kılıçdaroğlu Suç Duyurusunda Bulundu

Alaattin Çakıcı’dan gelen tehdit mektubu sonrası muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulundu. Kılıçdaroğlu ayrıca yaptığı açıklamada ”Ben Erdoğan’ı eleştiriyorum, Bahçeli cevap veriyor. Bahçeli’yi eleştiriyorum, yeraltı dünyasının bir lideri cevap veriyor. Şu Türkiye’nin geldiği hale bakın Allah aşkına… Nasıl bir hale geldik. Hukukun olmadığı yerde, hukukun ihlal edildiği yerde, liyakatin çöktüğü yerde, yargının olmadığı yerde devlet bir süre sonra organize suç örgütü haline dönüşebilir. Nasıl oluyor da böyle bir eleştiri başka bir yerden geliyor. Bana cevap verecek olan Bahçeli’dir ya da onun arkadaşlarıdır. Aralarındaki ilişki ne? Onu bilmiyoruz.Ama ciddiye alınacak bir olay değil. Hiç kimse unutmasın bizim ruhumuzu oluşturan temel öge Kuvâ-yi Milliye’dir. Çakalların bulunduğu yerde hiç kimse ama hiç kimse bize bir şey söyleyemez.” sözlerini kullandı.

Çakıcı’ya Tepki Yağdı

Çakıcı’nın tehdit mektubuna pek çok isimden de tepki geldi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ””Hak, hukuk ve adaletten şaşmadan, aklın ve bilimin kılavuzluğunda Türkiye 2. yüzyılına safralarından arınmış olarak yürüyecektir. Bu yolda hiçbir tehdide fırsat vermeyeceğimiz görülecektir.” sözlerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise “Organize suç örgütü lideri, Çakıcı denen hapishane kaçkını, Genel Başkanımızı tehdit etmiş. Bu çirkin ve hadsiz mektubun muhatabı Kılıçdaroğlu değil, ülkeyi mafya çiftliğine çeviren Erdoğan, Bahçeli ve Soylu’dur. O adamla(!) ilgili Cumhuriyet Savcıları mutlaka gereğini yapmalıdır. Bu şahsın önce Erdoğan’ı da tehdit edip daha sonra çark etmesi, Genel Başkanımızın “Saray bekçiliği” ifadesinde ne kadar haklı olduğunu gösterdi. Hukuk reformu yapacağız diyenler, reformu mafya babalarına mı yapıyorlar göreceğiz.” sözleriyle tepki gösterdi.

İYİ Parti’li Aytun Çıray, suç örgütü lideri Alattin Çakıcı’nın Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesine tepki göstererek, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu iki defa ölümden döndü. Buna rağmen siyaseti bırakmadı” dedi.

 

Daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*