” AK Parti ve İyi Parti Yakınlaşıyor ” İddiası

Recep Tayyip Erdoğan - Meral Akşener
Recep Tayyip Erdoğan - Meral Akşener

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray’dan katıldığı bir TV programında ” AK Parti ve İyi Parti Yakınlaşıyor ” iddiası geldi. Çıray “Partiden birinin sarayla ilişkisini biliyorum.Seçim sonrası bir koalisyon için mutabakata varılacak. Biz bunun için mi yola çıktık?” sözleriyle sitem etti.

Aytun Çırat, ” AK Parti ve İyi Parti Yakınlaşıyor ” iddiasıyla ilgili gündeme bomba gibi düşen açıklamalarına şu şekilde devam etti:

Çıray’ın programa damga vuran konuşmasında şu ifadeler yer aldı: “İYİ Parti, AK Parti ile belirli bir takım ilişkilere girmiş. Mesela partiden birinin sarayla ilişkisini biliyorum. Belli ki bu ilişki sonucunda parlamenter sistem adı altında bir takım görüşmeler başlayacak. Ve yüzde 51 meselesi halledilecek. Ve seçim sonrası bir koalisyon için mutabakata varılacak. Biz bunun için mi yola çıktık? Bunun için mi İYİ Parti’yi kurduk? Ben bunun için mi beni bağrına basan Cumhuriyet Halk Partisi’nden hiçbir sorunum yokken ayrıldım? Bunlar için mi yola çıktık? Biz her türlü şerefimizi, itibarımızı riske ettik”

Meral Akşener – Aytun Çıray

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener iki gün önceki konuşmasında “İyi Parti, doğruyu alkışlar, yanlışa sözünü esirgemez. Bize göre olması gereken budur. Bunu yadırgayanlar olabilir, ama bizim siyaset anlayışımız budur. Çünkü, bizim siyasetimizin öznesi millettir.” sözlerini kullanıp soru işaretlerine yol açmıştı.

 

Yapılan güncel anketlerde AK Parti hâlâ oy oranı en yüksek parti olarak gözüküyor. Ancak İYİ Parti gibi ”Milliyetçilik” ortak paydasında buluştuğu ve oy oranı yüksek bir partiyle yakınlaşmak AK Parti’ye gelecek seçimler için de fazlasıyla katkı sağlar. Tabi ki bu birliktelik İYİ Parti için de Türkiye siyasetinde adını iyi sağlamlaştırmak için yararlı olacaktır. Ancak unutulmamalı ki söylenenler yalnızca bir iddia, böyle bir durumun yaşanmama olasılığı çok daha fazla çünkü keskin bir şekilde birbirlerini eleştirdikleri çok nokta bulunuyor.

 

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*