Ahmet Çakar’dan Önemli İddia

Futbol Yorumcusu Ahmet Çakar
Futbol Yorumcusu Ahmet Çakar

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Beyaz Futbol Programı’nda konuşan eski uluslarası hakem Ahmet Çakar’dan çok önemli bir iddia geldi.

Eski hakem ve futbol yorumcusu Ahmet Çakar, Fenerbahçe’nin Denizlispor’u mağlup ettiği maçın ardından çarpıcı bir iddiada bulundu. Çakar, uzun süredir futbol gündemini meşgul eden Rıdvan Dilmen algısı nedeniyle hakemlerin böyle davrandığını ve bunu bir hakemin kendisine itiraf ettiğini belirtti.

İşte Ahmet Çakar’dan gelen önemli sözlerin tamamı;

”Ali Palabıyık, sana VAR’dan Serdar Aziz’in elle oynaması var dediler, sen de gittin. Elle oynaması varsa sen muhtemel sarı vereceksin. Altlığını yaptı, VAR’da izlemeden önce sarı kart verdi, gitti olmayan penaltıyı verdi. Serdar Aziz kafaya normal çıktı, doğal akışta hareket etti. Ben Rıdvan ile ilgili söyleyeceğimi söyledim, hakemin biri bana itiraf etti, Rıdvan Dilmen algısı nedeniyle böyle hareket edildiğini belirtti. Rıdvan kuşumu öğrenmek istedi, kuşumu söylemedim. Caner ile Gökhan maçı kurtardı, tecrübe, kaşar oyuncu burada. Fenerbahçe bugün, 2. penaltıyı Ali Palabıyık’a iptal ettirdi, Gökhan ile Caner 2. penaltıda VAR’a giderken öyle bir şey söyledi ki… Öyle iki cümle söyledi ki, yüreğin yetmedi, maçan yetmedi ve gidip penaltıyı iptal etmek zorunda kaldın ki zaten penaltı değil. Ali Palabıyık sen kötü niyetli bir hakemsin. Galatasaray maçında Muğdat’ın olmayan penaltısını VAR hakemiyken genç hakeme verdiriyorsun, bugün bunları yapıyorsun. Ali Palabıyık bundan sonra ağzıyla kuş tutsa, bugünün gölgesinde kalır. Yayıncı kuruluşun başkanı Katarlı, genel müdür Türk. Bunlar ekmeğinde. Deniz Çoban, yayıncı kuruluşta iptal edilen ikinci penaltı için, “Penaltı iptal edilmemeliydi” dedi. İkinci penaltıya penaltı diyen adamla ben futbol konuşmam.”Serdar’ı niye oyundan atıyorsun, top ancak kaleye giderken sarı kart verirsin. Kaleye şut çekilir, verirsin.”

 

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*