ABD Başkanı Trump’tan Yeni Açıklamalar

ABD Başkanı Trump'tan Yeni Açıklamalar
ABD Başkanı Trump'tan Yeni Açıklamalar

ABD Başkanı Trump’tan Yeni Açıklamalar

ABD Başkanı Donald Trump, Texas eyaletine gerçekleştireceği ziyaret öncesi, Beyaz Saray’dan ayrılmadan önce gazetecilerin sorularını yanıtladı. 6 Ocak’ta gerçekleştirilen Senato baskını ile ilgili. “Ben şiddet istemiyorum, hiç istemedim” açıklamasında bulundu

Trump, kendisine yönelik azil süreci konusunda ise “Azil süreci, siyasi tarihimizdeki en büyük cadı avının devamıdır. Kesinlikle çok saçma. Bu azil süreci, büyük bir öfkeye yol açıyor.” ifadelerinde bulundu. Başkan Trump, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ve Senato Azınlık Lideri Chuck Schumer’in, kendisini azletmeye yönelik çabalarını “korkunç” olarak nitelendirdi.

Trump, daha sonra Washington DC yakınlarındaki Andrews Hava Üssünde de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

6 Ocak’taki Kongre baskını konusunda kendisinin payı olduğu yönündeki görüşleri reddeden Trump, “Yaz aylarında Portland ve Seattle’da yaşanan ayaklanmalara bakarsanız, üst düzey siyasetçilerin söylediklerinin ciddi bir problem olduğunu görürsünüz. Ancak, uzmanlar benim çarşamba günkü konuşmamı analiz ettiler. O sabah destekçilerime yaptığım konuşma gayet uygun bir konuşmaydı.” dedi.

Başkan Trump ayrıca kişisel hesabını süresiz olarak askıya alan Twitter ve bazı kısıtlamalara giden diğer sosyal medya şirketlerine de tepki gösterdi.

Sosyal medya şirketlerinin tutumunu “ülkemiz için korkunç” sözleriyle eleştiren Trump, “Sosyal medya şirketlerinin felaket bir hata yaptığını düşünüyorum. Onlar çok bölücü davranıyor. Çok uzun süredir tahmin ettiğim şeyleri şu an yapıyorlar. İnsanlar da buna tepki göstermiyor. Sosyal medya şirketlerinin yaptığı çok tehlikeli.” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*