78. Altın Küre Adayları Belli Oldu

78. Altın Küre Adayları Belli Oldu

Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından sinema ve televizyon dünyasının en iyilerinin ödüllendirildiği Altın Küre Ödülleri’nin adayları açıklandı.

FİLMLER İÇİN ADAYLAR

DRAMA FİLMLERİ ADAYLARI

The Father
Mank
Nomadland
Promising Young Woman
The Trial of the Chicago 7

DRAMA TÜRÜNDE EN İYİ ERKEK OYUNCU ADAYLARI

Riz Ahmed – Sound of Metal
Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom
Anthony Hopkins – The Father
Gary Oldman – Mank
Tahar Rahim – The Mauritanian

DRAMA TÜRÜNDE EN İYİ KADIN OYUNCU ADAYLARI

Viola Davis -Ma Rainey’s Black Bottom
Andra Day – The United States vs Billie
Frances McDormand – Nomadland
Carey Mulligan – Promising Young Woman
Vanessa Kirby – Pieces of a Woman

KOMEDİ VE MÜZİKAL FİLMLERİ ADAYLARI

Borat Subsquent Moviefilm
Hamilton
Music
Palm Springs
The Prom

KOMEDİ VE MÜZİKAL TÜRÜNDE EN İYİ ERKEK OYUNCU ADAYLARI

Sacha Boran Cohen – Borat Subsequent Moviefilm
James Corden – The Prom
Lin-Manuel Miranda – Hamilton
Dev Patel – The Personal History of David Copperfield
Andy Samberg – Palm Springs

KOMEDİ VE MÜZİKAL TÜRÜNDE EN İYİ KADIN OYUNCU ADAYLARI

Maria Bakalova – Borat Subsequent Moviefilm”)
Kate Hudson – Music
Michelle Pfeiffer – French Exit
Rosamund Pike – I Care A Lot
Anya Taylor-Joy – Emma.

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU ADAYLARI

Sacha Baron Cohen – The Trial of the Chicago 7
Daniel Kaluuya – Judas and the Black Messiah
Jared Leto – The Little Things
Bill Murray – On the Rocks
Leslie Odom Jr. – One Night in Miami

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU ADAYLARI

Glenn Close – Hillbilly Elegy
Olivia Colman – The Father
Jodie Foster – The Mauritanian
Amanda Seyfried – Mank
Helena Zengel – News of the World

EN İYİ YÖNETMEN ADAYLARI

Emerald Fennell – Promising Young Woman
David Fincher – Mank
Regina King – One Night in Miami
Aaron Sorkin – The Trial of the Chicago 7
Chloe Zhao – Nomadland

EN İYİ SENARYO ADAYLARI

Promising Young Woman
Mank
The Trial of the Chicago 7
The Father
Nomadland

EN İYİ MÜZİĞE SAHİP YAPIM ADAYLARI

The Midnight Sky
Tenet
News of the World
Mank
Soul

EN İYİ ORİJİNAL ŞARKI ADAYLARI

Fight for You – Judas and the Black Messiah
Hear My Voice – The Trial of the Chicago 7
Io Si – The Life Ahead
Speak Now – One Night in Miami
Tigress & Tweed – The United States vs. Billie Holliday

EN İYİ ANİMASYON FİLM ADAYLARI

The Croods: A New Age
Onward
Over the Moon
Soul
Wolfwalkers

YABANCI DİLDE EN İYİ FİLM ADAYLARI

Another Round (Danimarka)
La Llorona (Guatemala)
The Life Ahead (İtalya)
Minari (ABD)
Two of Us (Fransa)

DİZİLER İÇİN ADAYLAR

DRAMA DİZİLERİ ADAYLARI

The Crown
The Mandalorian
Ozark
Lovecraft Country
Ratched

KOMEDİ VE MÜZİKAL DİZİLERİ ADAYLARI

Emily in Paris
Ted Lasso
The Flight Attendant
Schitt’s Creek
The Great

DRAMA TÜRÜNDE EN İYİ ERKEK OYUNCU ADAYLARI

Jason Bateman – Ozark
Josh O’Connor – The Crown
Bob Odenkirk – Better Call Saul
Matthew Rhys – Perry Mason
Al Pacino – Hunters

DRAMA TÜRÜNDE EN İYİ KADIN OYUNCU ADAYLARI

Olivia Colman – The Crown
Jodie Comer – Killing Eve
Emma Corrin – The Crown
Laura Linney – Ozark
Sarah Paulson – Ratched

KOMEDİ VE MÜZİKAL TÜRÜNDE EN İYİ KADIN OYUNCU ADAYLARI

Lily Collins – Emily in Paris
Kaley Cuoco – The Flight Attendant
Elle Fanning – The Great
Catherine O’Hara – Schitt’s Creek
Jane Levy – Zoey’s Extraordinary Playlist

KOMEDİ VE MÜZİKAL TÜRÜNDE EN İYİ ERKEK OYUNCU ADAYLARI

Don Cheadle – Black Monday
Nicholas Hault – The Great
Eugene Levy – Schitt’s Creek
Jason Sudeikis – Ted Lasso
Ramy Youssef – Ramy

EN İYİ MİNİ DİZİ/FİLM ADAYLARI

Normal People
The Queen’s Gambit
The Undoing
Small Axe
Unorthodox

EN İYİ KADIN OYUNCU (MİNİ DİZİ/TV FİLMİ)

Anya Taylor-Joy – The Queen’s Gambit
Shira Haas – Unorthodox
Nicole Kidman – The Undoing
Cate Blanchett – Mrs. America
Daisy Edgar-Jones – Normal People

EN İYİ ERKEK OYUNCU (MİNİ DİZİ/TV FİLMİ)

Bryan Cranston – Your Honor
Jeff Daniels – The Comey Rule
Ethan Hawke – The Good Lord Bird
Hugh Grant – The Undoing
Mark Ruffalo – I Know This Much Is True

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU (DİZİ, MİNİ DİZİ, TV FİLMİ)

Gillian Anderson – The Crown
Helene Bonham Carter – The Crown
Julia Garner – Ozark
Annie Murphy – Schitt’s Creek
Cynthia Nixon – Ratched

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU (DİZİ, MİNİ DİZİ, TV FİLMİ)

John Boyega – Small Axe
Brendan Gleeson – The Comey Rule
Dan Levy – Schitt’s Creek
Jim Parsons – Hollywood
Donald Sutherland – The Undoing

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*