15 Ocak’ta Kapalı İşletmeler Açılıyor Mu?

Kapalı İşletmeler 15 Ocak Tarihinde Açılacak mı?
Kapalı İşletmeler 15 Ocak Tarihinde Açılacak mı?

Corona virüs tedbirleri kapsamında Kasım 2020’de müşteriye kapatılan kafe, lokanta, restoran gibi işletmelerle ilgili ” 15 Ocak’ta HES kodu şartıyla açılacak” iddiası hakkında açıklama geldi.

Milyonlarca kişi genelge kapsamında uygulanmaya devam eden sokağa çıkma yasağının ne zaman kalkacağını merak ederken gözler gelecek olan yeni bir açıklamaya çevrildi. Kısıtlamalarla beraber vaka sayısındaki gözle görülür düşüş gözlemlense de İçişleri Bakanlığı tarafından henüz kısıtlamaların kalktığına ilişkin yeni bir karar alınmadı. Ancak, 15 Ocak’tan itibaren restoran, kafe, pastane, lokanta gibi işletmelerin HES kodu şartıyla açılacağı iddiaları da bir süredir konuşulanlar arasındaydı.

Gazeteci Candaş Tolga Işık, kaynağının Hükümet tarafı olduğunun altına çizerek bu iddiaların yanlış olduğunu söyledi. Gazeteci Işık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Az önce hükümet kaynaklarına 15 Ocak’ta restoran, kafe, vb. mekanların HES kodu şartıyla açılacağı iddiasını sordum, ‘Şu an için böyle bir karar yok. Gevşeme için henüz erken’ dediler” sözlerini kullandı.

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*